Bizden haberdar olmak ister misiniz?
Adınız Soyadınız E-mail
Haberler < Geri

KADIN BAŞARIR // Emel Karakozak

KADIN BAŞARIR
 
Yaklaşık iki yıl önce başladığımız ve gelenekselleşmesini beklediğimiz “Kadın Başarır” projemiz temel hatları ile her yıl beş başarılı kadınımızın, yine beş başarılı fotografçı tarafından tanıtılarak toplumun kadın-erkek tüm kesimini geliştirmesi üzerine tasarlandı. 
“Sanat, Adana için. Adana’dan dünyaya” sloganımız ile özellikle de bölgemizde doğmuş yaşamış, faydalar göstermiş kadınlarımızın konu alınmasına birinci önceliği verdik. Dileğimiz odur ki, başarılı kadınlarımızı anlatan bu eserlerimiz sadece 8 Mart’larda Adana’da açılan sergilerde değil, farklı zaman ve mekanlarda da izleyici bulsun. Ancak bu yolla kadınlarımızı ve aslında tüm toplumumuzun gelişmesine bir katkıda bulunabiliriz düşüncesindeyim. Dolayısıyla, özellikle de imkanı olan kadınlarımızın düşüncelerimizi yaymak için daha fazla desteği olabileceğine inanıyorum. 
Geçtiğimiz yıl İlhan Maraşlı, Selda Dölekoğlu, Aslı Şah Yayıcı, Zafer Koç ve Ogün Burduroğlu tarafından Nesrin Olgun Arslan, Ahenk Demir, Nesrin Çıtırık, Figen Doran, Veronika Arman konu alınmıştı. 
Kadın Başarır projesinin ikinci dönemi olan bu yıl Hakan Çaylar, Koray Özözen, Emel Karakozak, Orhan Şen ve İlkay Ülbeği fotografları ile sırasıyla Nevin Apaydın, Adana İdmanyurdu Bayan Futbol Takımı, Tülin Erdemışık, İpek Kobaner ve Feride Zeyneloğlu’nun başarılarını tanıtmaktalar. 
Önümüzdeki yıl, 8 Mart 2012’de Bülent Özkan, Nilay Nacar, Nazan Gökkaya, Ali İhsan Ökten, Pelin Toprak, başarıları ile örnek alınması üzere farklı beş kadınımızı fotograflayacaklar.
Beğeninize sunduğumuz bu çalışmamıza destekleri ile güç veren başta Altın Koza Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bekir Sıtkı Özer’i, Altın Koza Genel Müdürü Sayın Ozan Aksu’yu, düşüncelerimize ilham oluşturan değerli kadınlarımızı, fotografçı arkadaşlarımızı ve projemizin kurucusu Dr. S.Haluk Uygur’u topluma olan katkıları için kutluyor, teşekkür ediyorum.
 
Ogün Burduroğlu
Sanat Danışmanı