Bizden haberdar olmak ister misiniz?
Adınız Soyadınız E-mail
Haberler < Geri

YDÜ Fotoğraf Günleri

Lefkoşa, 26 Nisan 11 (T.A.K): Yakın Doğu Üniversitesi'nin (YDÜ) iki yılda bir düzenlediği Uluslararası Fotoğraf Günleri’nin yedincisi 28 Nisan Perşembe günü başlıyor.
YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, KKTC ile Türkiye’nin yanısıra Almanya, Belçika, İtalya, Bosna Hersek, Hong Kong ve Çin’den gelecek olan 70’e yakın fotoğrafçının katkılarıyla, 1 Mayıs’a kadar devam edecek organizasyonda toplam 63 etkinlik gerçekleştirilecek.
28 Nisan Perşembe günü saat 10:00’da yapılacak açılış töreninin ardından gösteri ve bildiri sunumları ile devam edecek organizasyondaki 30 serginin toplu açılışı ise saat 18:00’de TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça tarafından yapılacak.
Sergilerin tümü, İletişim Fakültesi Kompleksi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak. 4 gün sürecek olan “7. Uluslararası Fotoğraf Günleri” programında 25 slayt gösterisi, 15 bildiri sunumu, 3 kitap imza etkinliği ile bir fotoğraf gezisi yer alacak.

Etkinlikte Emel Karakozak, "Adı Fotoğraf" ve "Lotus" eserleri sergilendi. Bunun yanında gösteri olarak Uçan Balon, Önyargıları Kırmak, Engelli Kim gösterileri yapıldı.