Bizden haberdar olmak ister misiniz?
Adınız Soyadınız Eposta
24 Şubat - 21 Mart 2010
Altan Çelem
"Rutin "
Sergi Resimleri Basın Bülteni Basında Altan Çelem Biyografi


ALTAN ÇELEM’DEN  “RUTİN” SERGİSİ

Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde 24 Şubat- 21 Mart 2010 tarihleri arasında ressam Altan Çelem’in “Rutin” adlı sergisi sanatseverlerle buluşuyor ...

Tasarım ve sanatı destekleyen ORKA Group, ArtGalerim işbirliği sanat aktivitelerine devam ediyor. Her ay ünlü sanatçıları sanatseverlerle buluşturan ArtGalerim ünlü ressam Altan Çelem ile yeni sergisini gerçekleştiriyor.

24 Şubat Çarşamba günü açılışı gerçekleştirilen serginin ev sahipliğini; Sanatçı Altan Çelem, Artgalerim’in sahibi Özlem Alıcı ve ORKA Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu üstlendi. Sergi açılış davetine sanat ve cemiyet hayatından seçkin bir topluluk katıldı. Altan Çelem “Rutin” resim sergisi 21 Mart tarihine kadar açık kalacak.

Çağdaş Türk sanat dünyasında yarattığı özgün resimsel gerçeklikle ayrıcalıklı bir pozisyona sahip Altan Çelem, ‘’Rutin’’ ile modern dünyanın çağdaş tema ve üsluplarını başarıyla harmanlıyor.

Sanatçı Altan Çelem resimlerinde, gündelik yaşamdan kesitleri figüratif bir kurgu içerisinde ve deneysel renk çalışmalarından kaçınmaksızın kendine has bir üslupla sunuyor. Şehir trafiğine, kent insanının ilişkileri ve çelişkilerine yer verdiği resimlerinde mavi ve gri tonları belirleyici bir rol oynuyor. Bu sebeple de sanatçı, günümüzün sanat piyasasında değeri günden güne artan ressamlarından biri haline gelmiştir.

ALTAN ÇELEM (1969, Mülheim-Almanya, Ressam)

1969 yılında Almanya- Mülheim’de doğdu. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yüksek lisans programına başlayıp 1995 yılında bitirdi. Halen Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.