Bizden haberdar olmak ister misiniz?
Adınız Soyadınız E-mail
07 Kasım - 02 Aralık 2012
Karma Sergi
"Kıyamet"
Sergi Resimleri Basın Bülteni Basında Karma Sergi Sanatçıları


Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi “Kıyamet” adlı konsept sergisinde galeri sanatçılarını sanatseverlerle buluşturuyor.
Farklı disiplinlerden 13 sanatçının biraraya geldiği bu sergide sanatçılar kendi kıyametlerini irdeliyorlar.
 
Sergi, 8 Kasım – 2 Aralık 2012 tarihleri arasında
Nişantaşı’ndaki tarihi Damat Tween Mağazası’nın
6. ve 7. katlarında
yer alan
Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde görülebilir.

 
“Kıyamet” sergisinde yer alan sanatçılar Ayşegül Sürek, Emel Karakozak, Evren Erol, Gürsel Soyel, Nur Gürel, Meray, Merih Akoğul, Saim Erken, Sayat Uşaklıgil,  Selahattin Aydın, Semih Zeki, Serdar Kaynak ve Zeynep Akgün eserlerinde kıyamet koparacaklar.
 
Kıyamet
Tanımlanması çok zor bir mefhum var hayatımızda, “zaman”.Kimine göre bir yanılsama, kimine göre ise bitmek bilmeyen bir akrep - yelkovan savaşı. Sonsuz gibi görünür ama doğumla başlar, ölümle biter her canlı için. Dünya diye adlandırdığımız gezegen için bile söz konusudur zamanın sonlanması. Dünyanın doğuşu sinirli ve kızgın bir gaz kütlesinin güneşten kopup soğuması ile başlar, sonunun ise kıyametle olacağı söylenir hep. Öyleyse zaman; doğum ile ölüm arasındaki varoluşsal sancılarımız, varlık ile hiçlik arasındaki serüvenimizdir bir bakıma. Bu serüvenin başı, ortası gözlerimiz önündedir, yaşanmıştır iyi ya da kötü, peki ya sonu? Ne oluruz bu serüvenin sonunda, kurbağa iken prense mi dönüşürüz yoksa yediğimiz zehirli elma bizi alevden bir topun içinde yanmaya mı sürükler? Nedir son? Kıyametimizin sınırları nedir, bir imtihan mıdır insanoğlu için ya da ödenmesi gereken hesapların günü müdür o son gün? Bir bilinmezliğin habercisidir tüm bu sorular ta ki biz doğanın bize verdiği ipuçlarını birleştirene kadar. Göz ardı edilmez davranışları vardır ki doğanın her bitişin bir başlangıç olduğunu sezdirir bize. Her baharda kurumuş yapraklardan yeni meyveler sunar doğa, her gece bir sabaha çıkar yeniden kararmak üzere.  Ya da bir arınmaya işarettir kıyametimiz belki de beden yükümüzü ardımızda bıraktığımız ruhumuzun hafifliği ile başka bir alemin kapılarını araladığımız yeni bir serüvenin ta kendisidir. Öyleyse yaşamak ve ölmek, başlamak ve bitmek sebep sonuç ilişkisi içerisinde zaman bize yeni serüvenler, yeni kıyametler bahşeder.
Eda Karakozak
Ekim, 2012


İLETİŞİM:Valikonağı Cad. No:63 K:6-7 Nişantaşı / İstanbul
                (0212) 343 85 50 – 51 dahili: 600
                (0532) 313 72 42
                info@artgalerim.com
                www.artgalerimnisantasi.com