Bizden haberdar olmak ister misiniz?
Adınız Soyadınız Eposta
24 Mart - 24 Mayıs 2014
Karma Sergi
"GÜNCEL SEÇKİMİZ "
Sergi Resimleri Basın Bülteni Basında Karma Sergi Sanatçıları


“GÜNCEL SEÇKİ-MİZ II”
artgalerimBEBEK’te…

 
artgalerimBEBEK, Emel Karakozak, Nur Gürel ve Semih Zeki gibi genç sanatçılardan oluşan seçkiler ile sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
 
GÜNCEL SEÇKİ-MİZ serisinin ikincisi olacak sergi 24 Mart - 24 Mayıs 2014 tarihleri arasında artgalerimBEBEK’te ziyaret edilebilir.
 
Emel Karakozak:
Emel Karakozak bizleri BİR/İM/İZ serisiyle kadın bedeni üzerinden yeni bir yolculuğa çıkarıyor. İnsanın çoğalarak yalnızlaştığını, soyunarak örtündüğünü ve susarak nasıl çığlık attığını işaret ediyor fotoğraflarında. Beyazın sonsuzluğuna güvenle bırakıyor, ödünç aldığı bedenlerini. Yaşam ve ölümün aynı anda anlatıldığı çift kutuplu fotoğroflarıyla, post-minimalist bir söylemin, yer yer geleneksel formlarla aşık atan melez bir dışavurumunu sunuyor bizlere Karakozak. Bir kadının bedenine düşen ışıktan, bedenin fotoğraf için yeniden varoluşuna giden yolda üretiyor yapıtlarını. Işıkla dantel işliyor ve çıplak beden, motifini yolda buluyor.
 
Nur Gürel:
Yaşadığı kente makro bakış açısıyla bakan sanatçı, tarihin bıraktığı izleri silmeye çalışan, kentsel dönüşüm projeleri ile kimliği kaybolmaya başlayan kendi kentinin içinde bulunduğu durumu bize anlatmaya çalışmaktadır. Kapitalist üretim ilişkileri ile anlaşan tüketim toplumunun yaşadığı çevreyi sahiplenmesi, kendi evi gibi görmesi için, eve duvar kağıtları ile yolları döşeyen, yorganlarla binaları sarmalayan sanatçı, bu duygusunu, tanrısal bakış açısıyla yukarıdan baktırarak, bize de yaşatmaktadır. Belkide bu durum tanrısını arayan insanın, öncelikle kendine bakması ve sorgulaması açısından önemli izler ve ipuçları taşımaktadır.
 
Semih Zeki:
Doğayı ve mimari konstrüksiyonu içiçe kullanarak, insanın parçası olduğu doğa ile olan ilişkisini irdeleyerek günümüz insanının farkına varamadığı çıkmazı, farklı bir anlatım dili ile göstermektedir. Pentür tadını kaybetmeden, alt yapısı güçlü bir şekilde yapılan resimler sanatçının doğaya karşı olan duyarlılığının net göstergelerini de içlerinde taşımaktadır. Resimlerin ön planlarında görünen kütleler kendi içinde bir dinamizmi ve güvendeliği de içlerinde barındırmaktadır.