Bizden haberdar olmak ister misiniz?
Adınız Soyadınız Eposta
14 Temmuz - 14 Eylül 2014
Karma Sergi
" ALFA_BETA "
Sergi Resimleri Basın Bülteni Basında Karma Sergi Sanatçıları


"ALFA_BETA”
artgalerimBEBEK’te…


Marco Veronese
Onuncu doğum gününde kendisine verilen “Rönesans'tan Maniyerizm’e" kitabı, ona güzellik, derinlik ve sanatın önemini keşfetmek için yol açtı.
 
Nesren Jake
İşlerinin tarzını pop-propaganda olarak tanımlamaktadır. Genelde bir seriyi tamamlamak ya da tek bir işçıkartmak yerine karışık düzende farklı formatlarda ve konularda işler yapmayı tercih ediyorum. Böylece belli birnoktaya odaklanmaktan kaçınarak, çoğunluğun benimsediği bakışaçılarına eleştirel olarak bakıyorum. Anlatım dilim bazen ağır, bazen de hafif bir şekilde eleştiri-alay çerçevesinde kurgulanıyor.İşlerim bir taraftan güncel olanla hesaplaşırken, diğer bir taraftan da daha derin katmanlarla zamana yayılan eleştirel anlamlar barındırıyor.

Sayat Uşaklıgil
Sanatçı yapıbozumcu bir tavırla film sahnelerindeki ikonları, yeniden kurgulayarak sıradan insanlarla özdeşleştirmiştir. Bu belkide kendi yaşadığı bilinçaltı sürecinin ortaya çıkışının dışavurumu gibidir. Yapılan resimlere baktığımızda görsel tarihimizi şekillendiren sinemanın, şiddeti bilinçaltımıza nasıl soktuğu da dikkat çekici bir durum olarak görülmektedir. Poz veren, kendini o role adapte eden sıradan insanların, yüzey üzerine taşınan hikayeleriyle kendimizi de bir anlamda sorgulamaktayız.

Zeynep Akgün
Zeynep Akgün’ün resimlerine baktığımızda yerçekiminin var ya da yok olduğu, belirsiz durumlarda yer alan figürler, bakışları ile bizleri rahatsız etmektedir. Durgun hareketlerle sabitlenmiş sürreal durumların akıcılığı, içinde bulduğumuz çelişkilerin göstergeleri gibidir. Kent olgusunuda içinde barındıran resimlere baktığımızda içi boş perspektiflerle uzayan ve alan derinliğinin içinde silikleşen binalarla karşılaşırız. İçine giremediğimiz bu binalar, rüyalarımızı kabusa çeviren sisteme getirilen bir eleştiri gibidir.