Bizden haberdar olmak ister misiniz?
Adınız Soyadınız E-mail
Ceylan Atuk Bilgi almak istediğiniz sanatçıyı seçin
Sanatçının Eserleri
Devamı >>

Ceylan Atuk

Sanatçının Sergileri
"art summer 2018"
15 Haziran - 30 Ekim 2018


"Düş Dünyam"
14 Mayıs - 03 Haziran 2018


Ceylan Atuk, İsviçre’de başladığı sanat eğitimine, Türkiye’de ağırlıklı olarak resim üzerine çeşitli atölyelerde yaptığı çalışmalarla devam etti. Daha sonra katıldığı aile şirketi Ceylan Giyim A.Ş’de önce stilist sonra moda danışmanı olarak çalışan Atuk’un fotoğrafa duyduğu merak onu bu konuda eğitim almaya itti.
 
Bir dekorasyon dergisinde staj yaptı ve oradan fotoğraf alanına geçti. O ana kadar elde ettiği tüm güzel sanatlar  birikimlerini kullanabileceği ve kendine özgü bir stilde yaratabileceği fotoğrafçılık dalı ve her anı değerlendirebilme duygusu ona çok çekici geldi.
 
2000 yılında Bilgi Üniversitesi’nde fotoğrafçılık eğitimi aldı ve ardından çeşitli atölyelerde çalışmalarına devam etti. Bir çok fotoğraf sanatçısıyla birebir çalıştı. Uzmanlıklarından faydalandığı her fotoğrafçının kendisine kuvvetli bir alt yapı kazandırdığını belirten sanatçı katıldığı pek çok yarışmada derece aldı.

SERGİLER
 
 
2017    Art Fair Paris Foto Fever, Paris
2016   “Tekneler” , Contemporary Art – Gama Galeri, İstanbul
2015   “Esir Pazarı - Slave Market” - Contemporary Art – Gama      
            Galery, İstanbul
2015   “Gizli Özne”, Gama Sanat Galerisi - St. Helena Kilisesi,         
             İstanbul
2013   “Su Aşkın Gözyaşları Gibi - Water Like Tears of  Love”,                                        İstanbul - İtalyan Kültür Merkezi, İstanbul
2012   “Perde Arkası”, Bahçe ve Dekorasyon Fuarı
2012   “Perde Arkası”, Arc Galeri